fbpx
Trumpo miego galia

Trumpo miego galia

Ar kada pastebėjote, kad per visą dieną jūs einate pirmyn – atgal tarp būdrumo ir mieguistumo? Tai yra normalu. Tai tiesiog jūsų kūno laikrodis tiksi, kuris sako, kad jums reiktų truputį pailsėti.

Miego būdravimo homeostazė ir paros biologinis laikrodis

Miego būdravimo homeostazė matuoja miego poreikį: kuo daugiau jūs nemiegate, tuo daugiau miego norite. Tai veikia dvejopai: kuo ilgiau jūs miegojote, tuo didesnė galimybė pabusti.

Kita vertus, paros biologinis laikrodis reguliuoja silpnumą ir mieguistumą dienos eigoje. Jis tai pakyla, tai nusileidžia skirtingomis dienos valandomis, pasiekdamas savo žemiausia tašką tarp 2:00 – 4:00 ryto ir 13:00 – 15:00 dienos.

Ar tai atrodo pažįstama? Taip, tai dienos taškas, kuriame jums reiktų pailsėti nuo dienos darbo, valgio ir pailsėjus grįžti atgal.

Kas jeigu aš jums pasakyčiau, kad jūs dirbtumėte geriau jei po pietų trumpam nusnaustumėte?

Kaip trumpas miegas gali pagerinti jūsų darbo dieną

Pagal atliktus tyrimus, Džordžtauno universitetas parodė, kad miego metu dešiniojo smegenų pusrutulio veikla padidėjo, taip pat buvo perduodama informacija reguliariai kairiajam pusrutuliui, kuris buvo gana neaktyvūs.

Tai reiškia, kad greitas miegas gali padidinti kūrybinį mąstymą, kuris pagerina problemų sprendimą ir efektyviau įsitvirtina atmintyje, pagerindamas mokymąsi.

Saugokitės miegodami vėliau nei po 15:00 val ir ilgiau nei 30 minučių. Gali atsirasti sutrikimų jūsų nakties miege ir pastaroji gali priimti jus į besivystančia miego inerciją.

Taigi, jeigu norite tai išbandyti, štai keletas patarimų:

  • Miegokite be šviesos – tai padės jums užmigti.
  • Nebijokite jaustis kalti, trumpo miego galia yra ne tingėjimas, bet būdas pagerinti jūsų sveikatą.
  • Miegokite pieš pietus, neleiskite, kad praeitų didelis laiko tarpas tarp pietų ir miego, kitaip virškinimas gali kliudyti.
  • Užsistatykite žadintuvą pabusti ir išvengti miego inercijos.
  • Nepulkite nerimauti, jei jūs negalite užmigti. Jei nesinori miegoti, to nedarykite.

Investuokite ~ 20 minučių savo laiko po pietų ir tai gali jums sutaupyti valandų valandas neproduktyvumo darbe  ar nežinojimo ką daryti. Ir galbūt jums net nereikės dar vieno puodelio kavos.

Peržiūrėti kitas kategorijas:

Parašykite komentarą

Uždaryti