fbpx
Sveikos gyvensenos patarimai (2 dalis)

Sveikos gyvensenos patarimai (2 dalis)

Naudokite alyvuogių aliejų

Alyvuogių aliejus turi lengvą skonį ir yra labai universalus. Taip pat jis turi nemažai antioksidantų, kurie sumažina vėžio ir kitų širdies ligų riziką. Pasak „American Society for Clinical Nutrition“, mityba, turinti daug alyvuogių aliejaus, padidina gyvenimo trukmę, kai derinama su daug šviežios žuvies.

Kartais leiskite pasimėgauti nesveiku maistu

Labai svarbu sveikai maitintis, tačiau nebijokite kartą į savaitę pasukčiauti ir suvalgyti picą ar kažką panašaus. Toks maitinimasis kaip tik gali padėti toliau laikytis tinkamo mitybos plano ir padidinti rezultatus.

Nesilaikykite dietos pastoviai

Kai laikotės dietos, jūsų metabolizmas šiek tiek suletėja. Kuo ilgesnė dieta, tuo lėtesnis metabolizmas. Niekada nesilaikykite dietos ilgiau nei 6-8 savaites. Padarius pertrauką, jūsų metabolizmas greitai pakils ir matysite rezultatus.

Kiekvienais metais tikrinkitės sveikatą

Sveikatą reikia būtinai tikrintis bent kartą į metus. Besitikrinant galima iš anksto pastebėti ligas ar potencialias problemas, kurios ateityje galėtų sukelti bėdų.

Pastoviai rašykite pasiekimų žurnalą

Pasiimkite tuščią sąsiuvinį su tušinuku ir skirkite laiko pasiekimų žurnalui. Galite rašyti apie tai, kas nutiko per dieną. Jeigu sportuojate, aprašykite savo treniruotes, kalorijų kiekius, kur reiktų tobulėti ir kas labiausiai sekėsi. Galite sekti savo nuotaikas, užsirašyti kada jaučiatės blogai, kada gerai ir t.t.

Nepamirškite kremo nuo saulės

Tai ypač aktualu vasarą. Kremu nuo saulės turėtumėte teptis ne tik tada, kai už lango šviečia ryški saulė, tačiau ir tada, kai už lango debesuota. Pagal „Centers for Disease Control and Prevention“, UV spinduliai jus gali pasiekti ir per debesis. Naudodami kremą nuo saulės sumažinsite vėžio riziką ir kitokią žalą nuo saulės.

Juokitės

Juokas dažnai gali būti pats geriausias vaistas. Pagal įvairius mokslinius tyrimus, žmonės, kurie mažiau juokiasi, turi didesnę tikimybę susirgti širdies ligomis. Juokas taip pat puikiai pakelia nuotaiką, todėl turite kuo daugiau juoktis!

Nepamirškite savo laikysenos

Prasta laikysena gali privesti prie nugaros, kaklo, pečių skausmo ir nuovargio. Jeigu jūsų laikysena prasta ir bandote tai pakeisti, galite nusistatyti kokį nors laikmatį, kuris kas valandą supypsėtų, primindamas, jog laikas patikrinti ar jūsų laikysena tvarkoje.

Pastoviai skaitykite

Pamirškite ilgus naktinius pasisėdėjimus prie televizoriaus, griebkite knygą ir skaitykite. Nesvarbu kokia tai knyga bebūtų, skaitymas padės jūsų mąstymui, fantazijai, bendrai sveikatai.

Mažinkite kofeino kiekį

Vienas ar du puodeliai kavos gali greitai prabudinti rytais, tačiau kai tas vienas puodelis tampa penkiais per dieną, atsiranda rizika susirgti. Žmonės, kurie suvartoja labai daug kofeino gali kentėti nuo galvos skausmų, streso, aukšto kraujo spaudimo.

Užkandžiaukite riešutais

Riešutai yra puikus užkandis, kurį galite valgyti beveik visą dieną. Juose daug sveikųjų riebalų ir skaidulų. Taip pat iš graikiškų riešutų galite gauti omega-3 riebalų rūgčių, o iš migdolų – vitamino E.

Kartas nuo karto valgykite juodą šokoladą

Tai nereiškia vidury nakties išsitraukti kelis Snickers. Jeigu dažnai norite šokolado, kasdien galite suvartoti po gabalėlį juodojo šokolado. Juodasis šokoladas, kuris turi bent 60-70 proc. kakavos, turi didelę flovanoidų koncentraciją, kurie gali padėti jūsų sveikatai.

Tampykitės

Nepaisant akivaizdžios naudos, daugelis mūsų pamiršta prasitampyti. Tampymasis gerina lankstumą, kraujo apytaką, pusiausvyrą ir koordinavimą. Skirkite bent 10 minučių prasitampyti ir giliai pakvėpuoti. Tai padės jums numalšinti stresą, atsipalaiduoti ir išlaikyti aukštą energijos lygį.

Valgykite žalias daržoves

Paverskite žalias, lapines daržoves jūsų dietos ramščiu. Niekada nepamirškite kopūstų, špinatų ir brokolių. Juose pilna antioksidantų, skaidulų, vitaminų K, C ir A. Kopūstai turi daugiau geležies nei jautiena. Be to, šios daržovės beveik neturi kalorijų.

Kuo dažniau vaikščiokite

Vaikščiojimas neturėtų būti vienintelė jūsų mankštos forma, tačiau tai puikus būdas sudeginti keletą papildomų kalorijų. Be to, kad mažas intensyvumas ir neapkraunami sąnariai, vaikščiojimas didina širdies sveikatą, degina kalorijas, gerina kraujagyslių būklę ir stiprina kaulus.

Peržiūrėti kitas kategorijas:

Parašykite komentarą

Uždaryti