fbpx
Sveikos gyvensenos patarimai (1 dalis)

Sveikos gyvensenos patarimai (1 dalis)

Venkite rafinuotų maisto produktų

Rafinuotų maisto produktų atsisakymas gali visiškai pakeisti jūsų mitybą. Šie produktai yra stipriai perdirbti ir visiškai praradę savo vertę. Jų atsisakymas ne tik padės numesti nereikalingo svorio, bet taip pat turėsite daugiau vietos sveikam maistui, pilnam tikrų maisto medžiagų. Nesveikus užkandžius keiskite vaisiais.

Vartokite žuvų taukus

Žuvų taukai padeda kovoti su depresija, širdies ligomis ir diabetu, taip pat jie gali sumažinti vėžio riziką. Atsižvelgiant į visus šiuos pliusus, žuvų taukai yra papildas, kurio negalime išmesti iš mitybos.

Gerkite žalią arbatą

Žalia arbata, pilna daugybės antioksidantų gali apsaugoti nuo įvairių ligų ir pagerinti bendrą savijautą. Ši arbata taip pat mažina kraujo spaudimą ir saugo nuo širdies ligų. Taip pat ji gali padidinti jūsų metabolizmą.

Gaukite tinkamą kiekį saulės šviesos

Naturali saulės šviesa yra geriausias būdas padidinti vitamino D kiekį organizme. Vitaminas D padeda kovoti su depresija, ypač žiemos metu. Stenkitės per dieną išbūti bent 15 min saulėje.

Nepersivalgykite

Gyvename tokiame pasaulyje, kur didžioji mūsų dalis pastoviai kažką valgo, net jeigu ir nesame alkani. Kovokite su pastoviu noru valgyti. Tačiau jeigu vieną dieną persivalgysite, kitą dieną suvartokite dar mažiau kalorijų.

Darykite aukšto intensyvumo intervalines treniruotes (HIIT)

Didelio intensyvumo treniruotės ne tik gali pagerinti jūsų kūno formą, bet jų metu išskiriama daug endorfinų, dėl kurių jaučiatės dar geriau. 15-20 minučių tokių treniruočių 3 kartus per savaitę atneša labai gerus rezultatus.

Kiekvieną naktį miegokite 8 valandas

Jeigu norite jaustis gerai, išlikti sveikas, palaikyti sveiką svorį, turite miegoti. Be to, miego metu geriausiai auga raumenys. Stenkitės kiekvieną naktį išmiegoti bent 8 valandas.

Stiprinkite savo socialinius ryšius

Stiprus gerų draugus ratas gali padaryti labai daug jūsų savijautai. Kiekvienas žmogus turi turėti draugų, jeigu nenori susirgti depresija arba širdies ligomis.

Nepamirškite vandens

Kai kalbame apie hidrataciją, turėkite omeny ir kokybę, ne tik kiekį. Išlikite hidratuoti su tinkamais gėrimais. Negerkite nešvaraus vandens, dėl kurio galite susirgti. Jeigu nepatinka paprastas vandens skonis – įspauskite šiek tiek citrinos ir stenkitės išgerti bent 8 stiklines per dieną.

Nepamirškite daržovių

Tinkamai sudarytos dietos su daug daržovių turi mažiau riebalų ir kalorijų. Nebijokite kartą į savaitę pasimaitinti tik daržovėmis.

Praleiskite perdirbtus baltymus

Mitybos programa, kurioje yra pilna dešrelių, dešros, skirtos sumuštiniams daryti, yra pilna nitratų ir konservantų. Tai yra didelis NE tiems, kurie nori būti sveikesni. Valgydami tokį maistą suvartosite daug toksinų, kurie jums tik pakenks ir galų gale prives prie kokios nors ligos. Stenkitės išlikti prie natūralių baltymų.

Medituokite

Meditacija yra daugiau nei būdas sumažinti stresą. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad meditacija gydo įvairius nerimo sutrikimus. Skirkite 10-15 minučių pamedituoti ar tiesiog pasėdėti tyloje. Gyvenime, kuriame viskas vyksta labai greitai, svarbu išlikti ramiam.

Nepersistenkite su vaistais

Nevartokite visokių vaistų pastoviai. Kai yra galimybė, susidarykite tinkamą mitybą ir iš pat pradžių gydykitės natūraliai.

Dieną pradėkite su subalansuotais pusryčiais

Kaip pradėsite dieną nulems visą kitą, kas jūsų laukia. Pradėkite dieną su pusryčiais, pilnais energijos. Valgydami subalansuotą maistą, nenorėsite po kurio laiko ieškoti automato su užkandžiais. Idealiausi pusryčiai būtų su atitinkamu kiekiu baltymų, angliavandenių ir riebalų.

Valgykite daugiau uogų

Uogos yra vieni sveikiausių vaisių, kurios galite valgyti. Jose yra antioksidantų, vitaminų ir skaidulų. Jas galite valgyti kaip užkandžius arba įmaišyti į savo vaisių kokteilį.

Valgykite daug žuvies

Žuvis yra vienas sveikiausių baltymų šaltinių, tačiau žmonės vis pamiršta žuvį. Be to, su viskuo gausite ir žuvų taukų.

Kuo daugiau judėkite

Bet kokia judėjimo forma padės jums pasiekti jūsų tikslus. Nesvarbu kur judėsite, ar tai būtų namai, laukas, ar parduotuvė. Paprasčiausiai stenkitės kuo daugiau vaikščioti.

Susiraskite mėgstamą veiklą

Labai svarbu turėti tokią veiklą, į kurią galite pasinerti ir taip atsipalaiduoti. Tai gali būti bėgiojimas, skaitymas ar užsienio kalbos mokymasis, nesvarbu. Svarbiausia tai, kad tai jums patiktų ir mažintų stresą.

Vartokite angliavandenius, kurie turi mažą glikemijos indeksą

Mitybos programa, pilna angliavandenių, turinčių mažą glikemijos indeksą, mažina riziką susirgti širdies ligomis. Susikoncentruokite ties vaisiais, daržovėmis, kruopomis, pupelėmis, riešutais, o ne rafinuotais angliavandenių produktais.

Treniruokite jėgą

Treniruotė jėgai yra vienas geriausių būdų apsiginti nuo nereikalingų kilogramų ir taip pasirūpinsite savo kaulais. Stenkitės sportuoti bent 3 kartus į savaitę, reguliariai tai darykite ir pamatysite rezultatus.

Peržiūrėti kitas kategorijas:

Parašykite komentarą

Uždaryti