fbpx
Patarimai pradedančiajam

Patarimai pradedančiajam

Sportą paverskite įpročiu

Eiti į sporto salę kartą į savaitę yra gera pradžia, tačiau norint pasiekti didesnių rezultatų, sportą reikia paversti įpročiu ir sportuoti bent 3-4 kartus į savaitę. Galite užtrukti šiek tiek laiko, kol priprasite, tačiau pripratę net nepastebėsite kaip einate sportuoti kiekvieną dieną. Ekspertai sako, jog užtenka 21 dienos, kad kažkoks dalykas taptų įpročiu, įsiminkite tai.

Kontroliuokite savo pratimus

Pradedantieji dažnai mokosi žiūrėdami, tai nėra visiškai blogas dalykas, tačiau jeigu jis žiūrės į tą, kuris pratimą atlieka su prasta formą  – bus labai blogai. Dažnai pasitaiko tokios klaidos, kad pradedama nuo per didelių svorių ir juos bando kelti įsisiūbuojant. Turite susikaupti ir dėmesį sutelkti į pratimų kokybę, neskubėkite su svoriais, viską pradėkite daryti iš lėto.

Nepamirškite bazinių pratimų

Naudojimasis treniruokliais, kurie izoliuoja vieną raumenų grupę, vos pradėjus sportuoti, gali būti klaida. Norint geriausių rezultatų, reikėtų pradėti nuo pagrindinių pratimų: štangos spaudimas, pritūpimai, mirties trauka, prisitraukimai, įtūpstai, spaudimas pečiams.

Atkreipkitę dėmesį į savo laikyseną

Jūsų stuburo padėtis gali padaryti didelę įtaką kilnojant svorius. Stenkitės apatinę nugara laikyti šiek tiek išlenktą, krūtinė turėtų būti labiau priekyje, o galva ir kaklas neutralioje pozicijoje, nesvarbu kokį pratimą atlikinėtumėte. Darydami pritūpimus nugarą laikykite tiesią, nesusikuprinkite ir nesulauksite traumų.

Susidarykite tinkamą mitybą

Jeigu valandą praleidžiate sporto salėje, tai nereiškia, kad likusią dienos dalį galite kimšti picą ir spurgas. Treniruotė yra tik pusė nueito kelio puikaus kūno link. Likusi dalis – mityba.

Pradėkite atsisakydami nesveiko greito maisto, saldumynų ir bandelių. Vietoj to, kad vakare valgytumėte picą, pasirinkite vištieną su daržovėmis – skonis taip pat geras ir žymiai sveikiau. Be to, gerkite daug vandens.

Atlikite visus pratimus iki pat galo

Eiti į sporto salę ir sportuoti yra didelis žingsnis, tačiau labai svarbu iš treniruočių išspausti maksimumą. Neskubėkite užbaigti treniruotės ir eiti namo, turite atlikti visus pratimus, kuriuos esate užsibrėžęs. Nepamirškite gražiai nuleisti svorių, nemėtykite jų betkaip.

Mokykitės iš savo klaidų ir galvokite apie savo raumenis

Niekas negimė viską žinodamas. Jeigu jūs pradedantysis – jūs tikrai darysite klaidas. Esmė tame, kad turite į jas kreipti dėmesį ir mokytis iš jų. Bandykite atkreipti dėmesį kaip jūsų kūnas reaguoją į tam tikrą sporto, mitybos programą, naudojamus svorius. Bandykite pajusti kaip dirba jūsų raumenys. Kuo geriau suprasite save – tuo mažiau klaidų padarysite.

Kuo daugiau domėkitės ir skaitykite, internete pilna informacijos, kuri jums tikrai pravers. Be to, nepamirškite prieiti prie ko nors ir tiesiog paklausti.

Peržiūrėti kitas kategorijas:

Parašykite komentarą

Uždaryti