fbpx
Muay Thai

Muay Thai

Senovės muay thai kovų arena – tai stačiakampio formos medinė scena, kuri būdavo statoma bet kurioje vietoje: tai galėdavo būti vienuolyno kiemas, švenčių metu – miesto aikštė.

Kovotojui prieš kovą reikėdavo sušlapinti rankų bintus vandenyje; prieš tai teisėjas patikrindavo bandažus, padarytus iš perskelto kokoso riešuto, perrišto medžiagos juosta… ir kova prasidėdavo.

Kovos trukmė priklausydavo nuo karaliaus valios. Ji galėdavo baigtis tik jo įsakymu arba kovotojui patyrus rimtą traumą. Prieš kiekvieną kovą būdavo atliekamas ritualinis šokis, kuris virsdavo nepakartojamu reginiu: šis šokis simbolizuodavo pagarbos atidavimą savo protėviams, savo mokytojams, savo tėvams ir savo priešininkui. Nusiteikimą kovai, kurios didžiausias prizas – kovotojo gyvybė.

Birmos karalius Mangra paskutinėje kovoje su Tailando Karalystės armija paėmė į nelaisvę tajų karius. Karalius, norėdamas parodyti savo tautai birmos kovotojų meistriškumą, nusprendė leisti pakovoti su belaisviais. Buvo išrinktas vienas tailandietis, kuris turėjo susikauti su dešimčia birmos kovotojų.

Birmiečiai buvo užtikrinti savo karių pergale, tačiau turėjo nusivilti.

Tailandietis, pademonstravęs savo šalies tradicinį muay thai, įveikė visus dešimt savo priešininkų. Dėl to karalius dovanojo laisvę šiam kariui, kurio vardas buvo NAI KHANOMTOM. Dabar kiekvienais metais kovo 17-osios naktį Tailande švenčiama „boksininko naktis“.

Anot įžymaus karatė pilno kontakto čempiono ir aktoriaus Chucko Norriso, „muay thai – tai XXI amžiaus kovinio sporto šaka“. Muay thai galima smūgiuoti kojomis, rankomis, alkūnėmis, keliais ir galva.

Visame pasaulyje muay thai kovotojai labai aukštai vertinami. Muay thai mokymai yra sudedamoji JAV jūrų pėstininkų, Vokietijos, Anglijos ir Norvegijos specialiųjų tarnybų darbuotojų bendrojo fizinio ruošimo programos dalis.

MUAY THAI – TAI NE TIK KOVINĖ SPORTO ŠAKA, BET IR GYVENIMO STILIUS, PADEDANTIS GERIAU SUSIORIENTUOTI ĮVAIRIOSE GYVENIMO SITUACIJOSE.

Muay Thai Lietuvoje

Į Lietuvą muay thai atkeliavo 1990 metais. Pirmasis klubas, kuriame buvo pradėta kultivuoti ši kovinė sporto šaka, – Kauno sporto klubas „Titanas“. 1994 metais susidarė būtinybė įkurti Lietuvos muay thai sąjungą. Šiuo metu muay thai sąjungai priklauso 18 klubų iš skirtingų Lietuvos miestų.

1994 m. Kauno sporto halėje įvyko 1-asis tarptautinis profesionalų turnyras. Jame dalyvavo sportininkai iš Lietuvos, Vokietijos, Olandijos, Turkijos. Šiame turnyre pirmą kartą Lietuvos istorijoje įvyko kova dėl Lietuvos profesionalų čempiono titulo svorio kategorijoje iki 79,2 kg. Čempionu tapo kaunietis Romanas Mackevičius.

Kiekvieną mėnesį vyksta muay thai turnyrai skirtinguose miestuose, kuriuose jėgas išbando įvairaus amžiaus ir meistriškumo sportininkai.

Peržiūrėti kitas kategorijas:

Parašykite komentarą

Uždaryti