fbpx
Kas mums neleidžia sulieknėti

Kas mums neleidžia sulieknėti

Baimė pakeisti  savo įpročius

Sukamės kaip voverės rate: darbas – namai, darbas – namai. Ryte skubame ,vežame vaikus į darželį, mokyklą – nespėjame papusryčiauti. Darbe neturime laiko papietauti, grįžę namo pavalgome „už visa dieną“. Atsisėdame perkrovę organizmą maistu ir leidžiame sau „ilsėtis“ prie TV. Po kelių mėnesių pastebime, kad drabužius „išaugome“. Reikia lyg ir „imtis veiklos“, bet ieškome sau pasiteisinimo: neturiu laiko, šiuo metu yra daug svarbesnių reikalų, sveikai mitybai bei sportui reikės skirti daug papildomų pinigų, o jų vis trūksta… Ir dar daug priežasčių, kurios mus nesąmoningai stabdo, neleidžia judėti pirmyn.

Motyvacijos trūkumas

Noriu būti lieknesnis, bet nežinau, kaip tai padaryti. „Nuo rytojaus pradėsiu sveikiau maitintis, bet šiandien ta proga pavalgysiu sotesnę vakarienę, išgersiu alaus… Juk rytoj – sunki diena laukia…“

Atėjus žadėtam rytojui savo pažadus pamirštame iki kito rytojaus, pirmadienio ar mėnesio pirmos dienos… Vadinasi, labai svarbu motyvacija. Kadangi gyvename pasaulyje, kur ne paskutinę vietą užima pinigai, galima susilažinti su drauge ar kolega, pavyzdžiui, per 2 mėnesius numesiu 5 kg.

Motyvuoti save galite patys. Siūlau surasti sau pavyzdį – žmogų, kuris gražiai Jums atrodo, aktyviai gyvena, sportuoja, sveikai maitinasi. Tiesiog sekite jo pavyzdžiu.

Greito rezultato troškimas

Visi norime visko „čia ir dabar“. Norime gyventi komfortiškai nieko papildomo nedarydami. Na, o sulieknėti sėdint prie TV ir valgant bulvių traškučius tikrai nepavyks, kad ir kaip to norėtumėme. Vadinasi, reikia „geros“ dietos, kad per 3 dienas nukristų 3-4kg. Griebiamės savęs marinimo, gyvename „pusbadžiu“ ir svajojame, kada dieta baigsis ir galėsime „normaliai“ pavalgyti.

Informacijos trūkumas arba perteklius

Informacijos stygiumi apie lieknėjimą, dietas tikrai negalime skųstis. Informacijos paprasčiausiai per daug. Perskaitę visas knygas, naujausius straipsnius, peržiūrėjote laidas ir nebežinote, ką valgyti, kas sveika, kas ne. O gal esate iš tų, kurie niekad nesidomėjo sveika mityba ir sportu? Tad abiem atvejais siūlau paprasčiausią būdą – kreipkitės į mitybos specialistą, dietologą ir turėsite specialiai Jums sukurtą mitybos planą.

Nepasitikėjimas savimi arba „neturiu valios“

Dažnai girdime: „Žiūrėk Petras kaip „užsikočiojo“, o Birutė – sulieknėjo ir išgražėjo. O aš neturiu valios. Man nepavyks“. Kai kažko labai norite – dedate visas pastangas ir gaunate. Svarbu turėti aiškų ir puikiai įsivaizduojamą  tikslą. Tuomet suplanuokite smulkiai laiką: 8.00-12.00 – darbas, 12.00-13.00 – pietūs, 13.00-17.00 – darbas,17.30-18.30 – treniruotė ir 19.00 – namų ruoša, laisvalaikis, lengva vakariene ir t.t. Taip porą savaičių, mėnesį paplanavę,  nejučiomis išsiugdysite VALIĄ.

Straipsnio autorė

Edita POŠKAITIENĖ

+370 (614) 03 790

http://www.liekneklengvai.com/

Peržiūrėti kitas kategorijas:

Parašykite komentarą

Uždaryti