fbpx
Kas atsitinka, kai nustojame sportuoti

Kas atsitinka, kai nustojame sportuoti

Dingo noras užsiiminėti sportu? Sužinokite kas atsitinka jūsų kūnui nustojus kilnoti geležį!

Ar kada nors pagalvojate kas būna jūsų raumenims, jeigu ta diena, kurią nenuėjote pasportuoti, virsta savaite, mėnesiu ar net metais? Ar viskas nueis veltui? Ar prarasite visą raumeninę masę ir prarasite visas jėgas?

Ne, jūs nepriaugsite 10 kilogramų nereikalingo svorio, neprarasite visos jėgos, jeigu savaitę pailsėsite. Tačiau po ilgesnio laiko bus galima iš lėto pajusti pasikeitimus. Kuo ilgiau vengsite sporto salės, tuo sunkiau bus grįžti į senąją formą.

Pasižiūrėkime į šiuos 5 pasikeitimus, kurie pasirodo tada, kai nustojate sportuoti.

Sumažės jūsų neuromuskulinis prisitaikymas

Ką tai reiškia toks praradimas? Ta jungtis tarp jūsų smegenų ir raumenų, kuri prisideda prie jėgos didėjimo, sumažės arba sulėtės. Jau turbūt esate pajutę tai, kai grįžtate po savaitės atostogų ir paprasčiausiai svorių kilnojimas jaučiasi šiek tiek kitaip ir reikia daugiau laiko apsiprasti iš naujo.

Tačiau dėl to nereikėtų labai nerimauti, po poros treniruočių salėje viskas turi grįžti į senas vėžias.

Prarasite dalį raumenų jėgos

Kiek jūs tos jėgos prarasite priklausys nuo to, ką darote už sporto salės ribų. Ar visą dieną sėdite namie nieko neveikdami? Ar pastoviai judate, nešiojate daiktus, visada užsiiminėjate kokia nors veikla?

Jeigu tai pirmasis variantas, jūsų jėga mažės daug didesniu greičiu. Norint išlaikyti raumeninę jėga reikia visada pasirūpinti, kad tie raumenys gautų apkrovos. Net jeigu ir nesitreniruojate kaip ankščiau, mažesnė treniruotė yra geresnė už jokią. Bet kokios pastangos yra svarbios.

Jeigu daug sėdite, nenustebkite jeigu jūsų jėga sumažės per porą savaičių. Jeigu daugiau judate – savo jėgas ir visą progresą galite išsaugoti ir iki 3 savaičių. Gera naujiena yra ta, skirtingai nei kardio treniruotės, jėgą galima greitai susigrąžinti.

Sumažės jūsų medžiagų apykaita

Pastovus sportas didina jūsų riebalų oksidaciją (riebalai naudojami energijai) ir jautrumą insulinui. Kai jūs nesportuojate, jūsų kūnas energijai naudoja angliavandenius ir riebalai pasilieka, kas yra blogas dalykas.

Be to, mažėja jūsų medžiagų apykaita. Kadangi liesa raumeninė masė turi didžiausia įtaką medžiagų apykaitai kai jūs ilsitės, kai jūs nustosite sportuoti ir jūsų raumenys ims mažėti, jūsų kūnas poilsio metu sudegins daug mažiau nereikalingų kalorijų.

Sumažės maksimalus deguonies suvartojimas

Kai vėl grįžtate į salę, įprastas apšilimas ant bėgimo takelio gali pasirodyti kaip ilgiausias žygis. Jūsų maksimalus deguonies suvartojimas (aerobinis pajėgumas) labai greitai gali dingti, net ir po pirmos savaitės neaktyvumo. Jau dviejų savaičių MDS sumažėja apie 4-6 procentus! Taip pat tai dar labiau paveikia aukštesnio lygio sportininkus, jiems neaktyvumas pakenkia dar labiau.

Be to, atgauti kvapą yra žymiai sunkiau nei jį prarasti, todėl tai yra viena iš priežasčių kodėl nustoję sportuoti žmonės kartais nebenori pradėti iš naujo.

Tapsite blogesnės nuotaikos

Nenustebkite, jeigu paliksite prastos nuotaikos. Taip pat galite pradėti prasčiau miegoti arba pajusite, kad jums sunkiau susikaupti. Nors iš pat pradžių to nepastebėsite, tačiau raminamasis sporto poveikis palaipsniui išnyksta. Visas tas stresas, kurio neišleidžiate sporto salėje, gali jums daug ką sugadinti.

Peržiūrėti kitas kategorijas:

Parašykite komentarą

Uždaryti