fbpx
Kaip pasirinkti tinkamą sporto klubą?

Kaip pasirinkti tinkamą sporto klubą?

Pripažinkime, šiuo metu egzistuoja begalės įvairiausių sporto klubų. Tačiau, kad sporto klube jaustumėtės komfortabiliai ir būtumėte motyvuotas sportuoti, turite atsžvelgti į įvairius faktorius. Nuo sporto klube dirbančio personalo, įrangos bei švaros iki sporto klube tvyrančios atmosferos.

Sporto klubas turi užtikrinti gerą sportinę aplinką. Jei dėl kokių nors priežasčių jaučiatės nepatogiai, o gal netgi esate diskriminuojamas, turėtumete nedelsiant iš jo išeiti.

Taigi, apžvelkime viską nuo pradžių.

Prieš eidami į sporto klubą turite sau užduoti šiuos klausimus:

 • Kokio sporto klubo darbo valandos?
 • Koks sporto klubo užimtumo grafikas?
 • Kiek kainuoja narystė? Kokie yra narystės planai?
 • Ką daryti jei narystę norite atšaukti?
 • Ar klubo personalas yra pakankamai kvalifikuotas?
 • Ar esant būtinybei sporto klube galės būti suteikta pirmoji pagalba?
 • Kokio senumo treniruokliai ir kita įranga?
 • Kaip dažnai įranga tvarkoma ir keičiama?
 • Ar yra papildomų mokesčių (pvz.: sauna, inidividualios programos)?
 • Ar treneriai apmoko ir suteikia pagalbą naudojantis treniruokliais?
 • Ar atliekami kūno kompozicijos ir kiti testai?

Kriterijai, kuriais remiantis turėtumėte pasirinkti sporto klubą

Vieta kurioje yra sporto klubas

Ar klubo į kuri ketinate eiti vieta lengvai ir pakankamai greitai pasiekiama? Rinkitės tik tuo klubus iki kurių kelionės laikas nėra ilgas. Jei pasirinksite per toli esantį klubą, dideli šansai, kad anksčiau ar vėliau nutrauksite savo treniruotes arba lankysitės jose nepakankamai reguliariai. Visa tai neatneš Jums norimų rezultatų.

Pagalvokite apie galimybę pasirinkti sporto klubą kuris yra netoli Jūsų darbovietės, mokymosi įstaigos ar namų. Tai Jums pagelbės norint greitai ir nesugaištant daug brangaus laiko pasiekti Jūsų norimą sporto įstaigą ypač jei planuojate ne ilgas treniruotes ar kardio.

Darbo valandos

Šiuo atveju, priklausomai nuo Jūsų dienotvarkės, geriausias pasirinkimas būtų klubas dirbantis ilgesnes darbo valandas.

Jei grafikas Jums nėra ypatingai patogus nemaža tikimybė, kad nesugebėsite tinkamai atlikti treniruotės, neišnaudosite turimų sporto klubo resursų ir be abejonės suerzinsite klubo personalą jei pasibaigus darbo laikui jie dar turės paraginti Jus išeiti.

Būkite tolerantiški savo ir sporto klubo personalo atžvilgiu.

Kaina

Kainos kriterijus yra gana svarbus. Turite įsitikinti ką už tam tikrą kainą gausite ir ar bus verta tų pinigų kuriuos sumokėsite. Dažnai sumokėję už abonementą daugiau, gausite geresnį sportinį inventorių, geresnes treniruočių sąlygas. Bet taip pat didelė tikimybė, kad didžiąją dalį užmokesčio sudaro sporto klubo vardas.

Tad jei žinote ko iš tikrųjų norite, turite išsikėlę tikslus kuriuos sportuodami norite pasiekti, tikrai nebūtina mokėti milžiniškų pinigų. Žinoma, nereikia ir perdaug taupyti, nes sporto klube, kuris panašus į urvą, motyvacijos rezultatų siekimui tikrai neprideda.

Taip pat turite sekti sporto klubo naujienas. Nereitai pasitaiko, kad artėjant šaltajam metų laikui yra pasiūlomos nuolaidos.

Įsitikinkite, kad nemokėsite papildomai už tas paslaugas, kuriomis nesinaudosite.

Švara

Švara privalome kiekvienai viešai įstaigai. Neišimtis ir sporto klubai. Įsitikinkite ar sportinė įranga švari. Ar yra darbuotojai, kurie atsakingi už patalpų ir inventoriaus valymą? Ar sporto klubo personalas turi aiškią nuomonę apie sporto inventoriaus naudojimosi taisykles ir prašo savo narių susitvarkyti savo sporto vietą? Ar ant grindų nesimėto šiukšlės? Ar tvarkingos rūbinės?

Visai tai yra ganėtinai svarbu norint sportuoti švarioj ir neužterštoj aplinkoj.

Galvojate, kad nieko tokio jei inventorius ar patalpos nėra pakankamai švarios, tačiau pagalvokite kaip to sporto klubo personalas, treneriai galės pasirūpinti savo klientais, jei nesugeba užtikrinti tinkamos sporto klubos švaros?

Abonemento privilegijos ir papildomos funkcijos

Ar gausite nuolaidų prekėms ar paslaugoms kurias suteiks sporto klubas? Ar reikia papildomai mokėti už sauną ar baiseiną (jei toks yra)? Galbūt sporto klubas turi masažistą?

Galbūt yra užkandžių ir papildų baras? Kiek už visa tai turėsite mokėti? Neskubėkite pasirašyti paslaugų teikimo sąlygų kol iki galo neišsiaiškinsite kokios privilegijos Jums kaip nariui suteikiamos.

Įranga

Įsitikinkite, kad visa sportinė įranga ir kitas papildomas inventorius yra tvarkingas, neturi defektų, kurie trukdytų tinkamai sportuoti?

Pasižiūrėkite kaip sporto klubo nariai naudojasi inventoriumi. Ar dažnai mėtomi hanteliai bei grifai su svoriais ar be jų. Ar staklėse atliekant pratimus kiekviename pakortojime daužomi svoriai?

Jei matote kažką panašaus, susirūpinkite, nes pastoviai taip naudojamas inventorius gali turėti rimtų pažeidimų. Ypatingai atkreipkite dėmesį kaip į tokias situacijas reaguoja sporto klubo personalas. Jei įranga pakankamai gera, panašioms situacijoms įvykti klubo treneriai tikrai neleis.

Tačiau jei į tai nėra kreipiamas dėmesys, greičiausiai sporto inventorius yra nekokybiškas, o nekokybiškas inventorius reiškia didesnę tikimybę patirti traumas.

Sporto klubo klientai

Kokio tipo žmonės renkasi sporto klube? Ar daug jame vyrų? Arba atvirkščiai – moterų? O galbūt vyrauja balansas? Svarbiausia jaustis komfortabiliai ir jaukiai. Kai kurie sporto klubai, priklausomai nuo kai kurių aplinkybių (trenerių, savininko ir pnš.), gali būti orientuoti į tam tikrą specifinę sporto šaką pvz.: sunkumų kilnojimą (powerlifting), kultūrizmą (bodybuilding) ar kita. Tokiuose klubuose renkasi daugiau profesionalių sportininkų pasiekusių geresnių rezultatų.

Nėra mitas, kad kai kurie iš jų gali į Jus kreivai žiūrėti. Tačiau jei tokia aplinka Jus motyvuoja, joje jaučiatės patogiai ir Jums svarbiausia rezultatas, tuomet pirmyn!

Atmosfera

Kokia sporto klubo emocinė aplinka? Galbūt užvedanti? Arba atvirkščiai – nuobodi? Nėra nieko blogiau kaip jaustis taip lyg ką tik būtų atėjus pati niūriausia diena.

Raskite sporto klubą, kuris užkrečia savo energija ir geromis emocijomis. Pasižiūrėkite kaip bendrauja sporto klubo nariai. Ar jie draugiški? O galbūt absoliutūs snobai? Komforto ir emocinis lygis vaidina nemažą vaidmenį atliekant varginančias treniruotes ir siekiant užsibrėto tikslo. Tad nesikankinkit ir ieškokit geresnės aplinkos savęs tobulinimui.

Priežiūra

Nėra nieko labiau erzinančio, kai atėjus į sporto klubą atlikti treniruotės tam tikrai kūno daliai pamatote, kad treniruoklis kuriuo visada naudojotės yra sulūžęs. Įvertinkite situaciją ir stebėkite per kiek laiko jis bus sutvarkytas.

Kai kurių dalių užsakymas gali užtrukti, todėl neverta iškart panikuoti. Tačiau jei inventoriaus tvarkymas užsitęsia labai ilgą laiką, tuomet reikėtų sunerimti ir pamąstyti apie tai, kad galbūt klubui daugiausiai rūpi tik pinigai ir klubo personalas nebus suinteresuotas kažko sutvarkyti, kol nebus papildomai surinkta lėštų.

Visada Išbandykite sporto klubą prieš įsigydami abonementą

Nesvarbu kas be nutiktų, visada išbandykite sporto klubą prieš pirkdami abonementą (Dauguma sporto klubų numato galimybę pirmą kartą apsilankyti nemokamai). Tačiau jei tokia galimybė nesudaryta, tuomet negailėkite 5 ar kiek daugiau eurų vienam apsilankymui.

Net jei ir teks susimokėti, tai tikrai bus daug naudingiau, nei iškart sumokėt už abonementą ir paskui gailėtis, kad tą padarėt. Išabandyti ir apžiūrėti salės visada eikite tik tuo laiku, kuriuo įprastai eisite visada.

Išsirinkę norimą sporto klubą, nepamirškite perskaityti paslaugų teikimo sąlygų

VISADA perskaitykite ant kuo pasirašote. Į paslaugų teikimo taisykles gali būti įrašyta ne tik sporto klubo taisyklės, bet taip pat ir kokiais terminais ar būdais turėsite mokėti, sutarties galiojimo laikotarpis, abonemento atšaukimas ir kita informacija. Atidumas bei atsargumas dar niekam nepakenkė.

Apibendrinimas

Tikėkimės, kad tai palengvins Jūsų apsisprendimą pasirenkant tinkamą sporto klubą. Visa tai ką paminėjome aukščiau, tikrai verta apsvarstyti. Jei kas nors sporto klube tikrai nepatinka, nebūtina su tuo taikstytis.

Nuėję į sporto klubą, nebijokite užduoti klausimų. Jei klausimų bandoma išvengti arba kalbama aplinkui, net neabejodami galite žymėti varnelę prie „KITAS“. Nepamirškite, kad investicija į abomenetą, tai inveticija į save patį. Geresnė sveikata, išvaizda bei teigiamos emocijos yra tavo draugai.

Sėkmingų paieškų!

Peržiūrėti kitas kategorijas:

Parašykite komentarą

Uždaryti