fbpx
Kaip įveikti nuovargį

Kaip įveikti nuovargį

Tikriausiai kiekvienam yra tekę patirti keistą būseną, kai, regis, nieko rimto neveikei, o jauti tokį siaubingą nuovargį, kad net pajudėti nebepajėgi.

Na, iš tikrųjų tokiu atveju nesinori nei kalbėti, net televizorių žiūrėti pasidaro didžiulis, varginantis darbas.

Susidaro įspūdis, kad visa energija vieną akimirką ėmė ir kažkur išgaravo. Ne pati maloniausia būsena, ką jau čia ir kalbėti.

Jei tokion situacijon pakliūnate dažnokai, šis straipsnis – kaip tik jums. Siūlome jums kelis visiškai paprastus būdus, padėsiančius susigrąžinti kažkur „nutekėjusią“ energiją be jokių ypatingų triukų, be kokių nors super sudėtingų mokslinių atradimų.

Viskas paprasta ir, kaip sakoma, legalu. Ko tikrai reikia, tai nuspręsti kovoti su iš pirmo žvilgsnio viską nugalinčiu nuovargiu. Taigi prieš jus – penkios sąlygos, leisiančios jums gyventi be nuovargio.

Nepamirškite pusryčių

Nesiūlome sušveisti dubenį sriubos, keturis kotletus ir dar gabalėlį pyrago užgeriant tradiciniu kompotu.

Bet jei ryte nepapildysite savo jėgų jogurtu, gabalėliu sūrio, rupios duonos riekele ar kuo nors „kukliu ir lengvai virškinamu“, jau apie pietus sulėtėjus organizmo metabolizmui jus netikėtai pasivys nuovargis, apatija, melancholiškos nuotaikos.

Ir net nemėginkite įrodyti sau ir aplinkiniams, kad jūsų organizmas toks unikalus, jog gali kuo ramiausiai išsiversti be pusryčių.

Taip nebūna, kad ir ką jūs manytumėte! Jei pusryčiams visiškai nebelieka laiko, mat kiekvieną laisvą minutę išnaudojate tam, jog galėtumėte dar truputėlį padrybsoti lovoje, bent jau pasiimkite į darbą kokių nors vaisių ir pirma pasitaikiusia proga juos suvalgykite. Nebūkite savo organizmo „nedraugai“.

Receptas: avižinė košė su razinomis, kitokiomis uogomis, smulkiai pjaustytais obuoliais bei kapotais riešutais.

Gerkite dažniau ir daugiau

Apatiją ir nuovargį gali sukelti organizmo dehidratacija, todėl būtina gerti daug skysčių.

Kaip jau ne kartą rašėme, kava ir alkoholis visiškai nesiskaito. Tai gali būti paprastas ar mineralinis vanduo, sultys arba žalia arbata. Žinoma, geriausia būtų, kad gertumėte paprastą vandenį.

Receptas: bananinis kokteilis. Sutrinti iki piurė pusę banano, įpilti 150 ml apelsinų sulčių, du valgomuosius šaukštus citrinų sulčių ir šaukštelį mėgstamiausio jūsų sirupo.

Norite miego – atsigulkite

Visi puikiai žino, kad geriausias būdas pailsėti – kaip reikiant išsimiegoti.

Nuo miego priklauso mūsų nuotaika, atmintis ir netgi organizmo ląstelių regeneracija. Mūsų dienomis didesnė žmonijos dalis kamuojama miego sutrikimų, o tai, be jokios abejonės, daro įtaką ir darbingumui, ir netgi šalių ekonomikai. Idealiausiu atveju žmogus turi miegoti maždaug aštuonias valandas per parą, kitaip organizmas ima sekinti pats save.

Dažnokai pasitaiko situacija, kai iš tiesų esate pavargę, bet niekaip negalite užmigti. Tokiais atvejais padės raminančios priemonės. Nebūtina iš karto prisigerti migdomųjų vaistų, puikiai tiks ir žolelių arbat arba drungnas dušas.

Receptas: šilta vonia su aromatiniu levandų aliejumi sureguliuoja kraujotaką ir gali pakeisti migdomuosius.

Nėra jėgų? Pašokinėkite!

Paprastai kai užplūsta nuovargis, norisi tik atsigulti į lovą ir pramiegoti ištisas paras, tačiau kartais miegas dėl visiškai neaiškių priežasčių neduoda taip trokštamo efekto. Nubundate ir jaučiate tokį patį nuovargį, koks ir privertė griūti į lovą.

Tokiu atveju sprengimas gali būti visiškai kitoks: įsijunkite muziką ir pašokite. Jei jums itin sunku atlikti paprastus judesius, vadinasi, kaip tik jų šiuo metu reikia labiausiai. Nugalėkite save ir toliau aktyviai judėkite. Visame tame yra dar vienas pliusas: ne tik prasiblaškysite, bet ir kaip reikiant prisišokę labai ramiai miegosite, o nubusite kuo puikiausiai pailsėję.

Receptas: kasdien bent pusvalandį pasivaikščiokite pėsčiomis ir, jei tik yra galimybė, atsisakykite lifto „paslaugų“.

Lai džiaugsmas supa jūsų gyvenimą!

Stresas ir nusivylimai griaunančiai veikia energetinius resursus.

Žinoma, jums tikrai nepavyks visiškai išvengti streso (o ir nereikia, tai kartais irgi dovanoja savus pliusus, sukelia adrenalino pliūpsnius), tačiau galite išmokti „atsijungti“ nuo situacijų, kurių negalite pakeisti.

Kitaip sakant, galite išmokti blokuoti viską, kas nėra malonu ir naudinga. Stenkitės kuo dažniau būti gamtoje, praleisti kuo daugiau laiko su žmonėmis, kurie jums yra iš tiesų malonūs ir geranoriški.

Pasistenkite išbraukti iš savo gyvenimo varginantį bendravimą, betikslį darbą ir aplinkinių kaprizus.

Pasakykite „NE“ viskas, kas varžo jūsų galimybes, ir pagaliau įsileiskite į savo gyvenimą džiaugsmą.

Receptas: dvi minutes giliai ir lėtai kvėpuokite (per nosį įkvėpkite, per burną iškvėpkite). Toks ritmiškas kvėpavimas padeda atsipalaiduoti ir prisotina organizmą deguonimi.

Sėkmės ir neleiskite nuovargiui valdyti jūsų! Būkite stipresni už viską, kas slegia, vargina, sukelia nemalonius pojūčius.

Peržiūrėti kitas kategorijas:

Parašykite komentarą

Uždaryti