fbpx
Kaip išsaugoti motyvaciją

Kaip išsaugoti motyvaciją

Dažnai būna taip, kad pradedame sportuoti ir staiga tik dingsta visas noras ir motyvacija sportuoti. Kartais taip atsitinka dėl to, nes nematome augančių raumenų arba tirpstančių riebalų ant pilvo. Taip pat kartais pradedame galvoti, jog nieko čia blogo neatsitiks jeigu praleisime porą treniruočių, nes paprasčiausiai tingime.

Kaip iš naujo įpūsti ugnelę rūpintis savimi?

Nusistatykite aiškius tikslus

Kai nusprendžiate sportuoti, nusistatykite realistiškus tikslus. Jeigu dabar Jums neužtenka kvapo užlipti laiptais iki savo buto, kodėl svajojate apie maratono bėgimą arba kopimą į Everestą?

Žinoma, didelės svajonės turėjimas taip pat motyvuoja, tačiau tą ilgą kelią turėtumėte išskaidyti į tarpines stoteles, kurių ir sieksite. Jeigu pirminis tikslas yra nepasiekiamas per artimiausius kelis mėnesius – pasmerkiate save nesėkmei ir pasidavimui.

Nuspręskite sumažinti drabužius vienu dydžiu arba užlipti į penktą aukštą nepradedant gaudyti kvapo – karas dėl tobulos figūros yra sudarytas iš daugybės mūšių, kurių įveikimui sugaišite mažiausiai kelerius metus.

Klausykitės muzikos

Pamenate tuos per kūną einančius šiurpuliukus, kai žiūrėjote filmą „Rokis“? Niekas negali paaiškinti tokio muzikos poveikio, tačiau jis neabejotinai skatina adrenalino gamybą ir sukoncentruoja visas mintis tik į pergalės siekimą.

Šiuolaikinės technologijos leidžia muziką nešiotis su savimi ir tam nebereikia didelių muzikos grotuvų. Užtenka telefono, prie rankos tvirtinamo dėkliuko ir galėsite klausytis muzikos net bėgiodami per lietų. Tik pasirinkite ne rudeninę depresiją skatinančią simfoniją, o garso takelius, kurie privers pulsuoti raumenis.

Būkite lankstus

Žinoma, turėti galimybę treniruotis kiekvieną kartą tuo pačiu metu yra tiesiog nuostabu. Tačiau jei pramiegojote ir nespėjote ryte padaryti mankštos, nesijaudinkite – viską spėsite ir po darbo.

Svarbiausia, jog Jūsų užimtoje dienotvarkėje apskritai atsiranda laiko sportui. Vos tik ištaikę laisvą minutėlę, šokite į sportinius batelius ir pradėkite lieti prakaitą! Kai kurie netgi sugeba sportuoti per pietų pertrauką, o dar kiti renkasi vėliausią laiką prieš pat sporto klubų uždarymą, kai juose būna mažai žmonių.

Klausykite savo organizmo ir pasirinkite sau tinkamiausią laiką.

Išmokite sau atleisti

Nepradėkite savęs kaltinti dėl vienos ar dviejų praleistų treniruočių. Galbūt buvote pavargę, dirbote, sirgote… Visi mes esame žmonės ir turime svarbesnių poreikių, nei sportas.

Tačiau vos tik atsiradus galimybei grįžkite prie ankstesnio gyvenimo ritmo. Bauskite save didesniu fiziniu krūviu, o ne pyragėlio valgymu. Kūnas labai greitai prisimins treniruotes ir sugrįš į lygį, kurį jau buvote pasiekę sunkiu savo darbu.

Visi šie patarimai priklauso tik nuo vieno faktoriaus – Jūsų. Tik Jūs galite lemti savo ateitį, kūno linijas, sveikatą, grožį… Nekaltinkite greito maisto restoranų, jog jie yra taip arti namų ir gamina tokį skanų maistą. Žinokite, jog galite viską ir Everesto viršūnė taps pasiekiama ranka!

Peržiūrėti kitas kategorijas:

Parašykite komentarą

Uždaryti