fbpx
7 patarimai, kurie padės pagerinti pratimų kokybę

7 patarimai, kurie padės pagerinti pratimų kokybę

Šiuo metu bet kurioje pasaulio sporto salėje galima rasti treniruoklius ir iš karto pradėti su jais dirbti. Tačiau daugelis iš pradžių nežino, jog visus pratimus reikia atlikti su tinkama forma, neskubant.

Blogas atlikimas gali privesti prie traumų ir neigiamų rezultatų. Šio straipsnio tikslas yra supažindinti jus su dažniausiomis klaidomis ir padėti jų išvengti.

Savo išdidumą palikite namie!

Kai ateinate į salę, pamirškite apie konkuravimą su kitais salėje esančiais sportininkais. Jūsų tikslas gali būti noras pagerinti savo kūno sudejimą ar sumažinti stresą, tačiau sporto salėje turite žiūrėti ir sutelkti dėmesį tik į save.

Tai gali skambėti kaip pats paprasčiausias dalykas, bet tai tikrai nėra lengva padaryti, ypač kai salėje yra „stiprus vyrukas“, tada gali iš karto atsirasti noras konkuruoti su juo.

Neskubėkite!

Vienas iš blogiausių įpročių, kuris prisideda prie netinkamos formos – pratimų atlikimas per greitai.

Pavyzdžiui, stumiant štangą, labai dažnai galima pastebėti žmones, kurie štangą labai greitai nuleidžia ir vėl labai greitai pakelia į pradinę padėtį. Tai ne tik pavojinga krūtinkauliui, bet ir raiščiams bei sausgyslėms.

Naudokite lengvesnį svorį!

Kitas veiksnys, kuris priveda prie netinkamos atlikimo formos – pernelyg dideli svoriai. Pratimai, atliekami su sunkesniu svorių ir tinkama forma gali privesti prie puikių rezultatų, tačiau jeigu tai bus daroma neteisingai, galima sulaukti neigiamų pasekmių.

Galite pajusti sąnarių skausmą, galiausiai raumens, raiščių ar sausgyslių įplyšimą. Lengvesnio svorio kilnojimo nauda yra trejopa.

  • Pirma, kilnodami mažesnį svorį sumažinsite šansą susižaloti.
  • Antra, galite visiškai „kontroliuoti“ pratimą.
  • Trečia, lengvesnis svoris leidžia sukaupti pilną dėmesį į raumenis ir tinkamą formą.

Iš pradžių dirbdami su lengvesniu svoriu galite pagalvoti, jog iš to nebus didelės naudos. Tačiau tiesa yra tokia, jog atliekant pratimą tinkamai, raumuo jaučia didesnį krūvį.

Pakartojimus atlikite taisyklingai!

Nepriklausomai nuo pakartojimų skaičiaus, seriją turėtumėte atlikti be pauzių. Galima pastebėti, jog daugelis padaro kelis pakartojimus, pajaučia skausmą, padaro pertraukėlę ir grįžta prie tos pačios serijos.

Sportininkai pradeda jausti raumenų skausmą ir pradeda bijoti peržengti tą skausmo ribą, todėl ima daryti pertraukas tarp pakartojimų.

Šis skausmas yra turbūt vienas iš geriausių būdų pagerinti raumenų augimą, tačiau jis yra švaistomas, nes bijoma peržengti „normalaus“ skausmo slenkstį. Paskutinių pakartojimų metu raumuo labiausiai dirba ir tuo geriau jis gali augti.

Treniruokitės pagal savo galimybes!

Galbūt viena didžiausių problemų, su kuria susiduria pradedantieji sportininkai, tai pernelyg sudėtingų programų naudojimas. Pradedantysis turėtų pradėti nuo paprastų sporto programų, kad priprastų kūnas ir pamažu progresuoti.

Jeigu visi sportuotų pagal mėgstamiausių kultūristų sporto programas ir galvotų, jog pasieks tokių pačių rezultatų, visi vaikščiotų su 50 cm apimties rankomis.

Susiraskite stebėtoją!

Stebėtojo tikslas yra užtikrinti, kad jūsų forma būtų taisyklinga. Pasikonsultuokite su asmeniniu treneriu ar su tikrai patyrusiu sportininku, be jų pagalbos galite susidaryti blogų įpročių, kurių vėliau gali būti sunku atsikratyti.

Suderinkite savo mitybą!

Pirmiausia, suderinta mityba tai nėra badavimas, tai yra kiek ir kokio maisto patenka į jūsų skrandį. Daugelis naujokų sportuoja nežiūrėdami ką ir kiek valgo, ir tai priveda prie ne tokių gerų rezultatų.

Suderintos mitybos nauda yra labai didelė:

  • Organizmas gauna pakankamai maisto medžiagų, kad raumenys augtų sėkmingai;
  • Kūnas greičiau atsistato po sunkių treniruočių;
  • Su greitesniu atsistatymu, galima sportuoti intensyviau;
  • Jūs būsite arčiau savo tikslo, nesvarbu koks jis bebūtų.

Peržiūrėti kitas kategorijas:

Parašykite komentarą

Uždaryti