fbpx
5 patarimai sportuojantiems

5 patarimai sportuojantiems

Supraskite kaip svarbu yra gerti daug vandens

Visi sako, kad reikia suvartoti daug baltymų, valgyti vištieną, varškę, daržovę, bet dažnai pamirštama gerti daug vandens. Norint geriausių rezultatų – organizmas turi gauti pakankamą kiekį vandens. Tai yra naudinga ne tik raumenims, bet ir bendrai sveikai gyvensenai.

Išgerkite stiklinę vandens vos atsikėlę, tada prieš ir po kiekvieno valgio, prieš ir po treniruotės, ir galiausiai prieš miegą. Kuo daugiau vandens išgersite – tuo stipresnis būsite sporto salėję ir jūsų kūnas jums padėkos.

Daug miegokite

Atsakingai treniruotis ir maitintis labai svarbu, bet reikia prisiminti, kad raumenys auga ne sportuojant, o ilsintis. Jeigu negaunate pakankamai miego – jūsų raumenys neauga ir jūs nejudate į priekį.

Jeigu sportuojate vakare, stenkitės sportuoti maždaug apie 3 valandas iki miego ir nevartokite prieštreniruotinių papildų su stimuliantais. Kiekvieną naktį turėtumėte gauti nuo 7 iki 9 valandų miego, kad užtikrintumėte raumenų augimą.

Be svorių kilnojimo užsiimkite kita sporto šaka

Kartais lengva prarasti motyvaciją visada sportuojant toje pačioje aplinkoje su tais pačiais įrankiais. Net jeigu jūsų tikslas yra tik gerai atrodyti prieš kitus, trumpos pertraukos nuo hantelių ir štangų gali padėti tiek fiziškai, tiek psichologiškai ir pagreitinti progresą. Pamėginkite kokią nors kitą sporto šaką, tarkim, krepšinį ar futbolą.

Vartokite maisto papildus

Iš pradžių, kol įsivažiuosite į rutiną ir atsakingą mitybą, gali būti labai sunku ir skaudėti visą kūną, jausitės pavargę. Tokie papildai kaip proteinas, glutaminas, amino rūgštys, atitinkami prieštreniruotiniai papildai gali paspartinti jūsų progresą ir papildydami jūsų mitybą pagerinti savijautą.

Maistą ruoškite iš anksto

Valgymas tą pačią valandą kiekvieną dieną gali labai padėti pasiekti tikslo. Stenkitės bent jau didžiąją dalį maisto ruošti dieną iš anksto. Tai jums padės laikytis mitybos plano ir kitą dieną nereikės badauti ar galvoti kur geriau nueiti pavalgyti.

Viską galite susidėti į plastmasines dežutes. Be to, nebandykite jokios reklamuojamos dietos, jos retai kada suveikia. Nepatingėkite apsiskaičiuoti reikiamų kalorijų ir maistinių medžiagų kiekio ir susidaryti paprastą mitybos planą.

Peržiūrėti kitas kategorijas:

Parašykite komentarą

Uždaryti