fbpx
20 gudrybių, kurios padės tapti produktyvesniu

20 gudrybių, kurios padės tapti produktyvesniu

Kurkite planus, ne tikslus

Susitelkite į procesą, kuris padės pasiekti tikslą, o ne į patį tikslą. Siekdami tikslo nusistatykite planą, kuriuo tai pasieksite, tai padės pasiekti geresnių rezultatų.

Atsispirkite pagundoms

Kai reikia atlikti kažką sunkaus, jūs tai greičiausiai darysite lėčiau. Gaiviuosius gėrimus laikykite šaldytuve, ant stalo pasistatykite butelį vandens. TV pultelį kur nors paslėpkite, išjunkite nereikalingus interneto naršyklės langus, išjunkite telefoną. Jeigu atsispirsite visiems šiems dalykams, darbas bus produktyvesnis.

Dirbkite ties svarbiausiomis užduotimis

Kiekvienas mes turime darbų, kurie yra svarbiausi ir juos reikia atlikti greičiau nei kitus. Trumpam ištrinkite iš sąrašo ne tokias svarbias užduotis ir sutelkite dėmesį ties svarbiausiomis.

Sąmoningai duokite mažiau laiko pagrindiniams projektams

Kai reikia padaryti kažką svarbaus, duokite tam mažiau laiko nei galima. Kai žinosite, jog jus spaudžia laikas, būsite labiau susikaupę, motyvuoti, turėsite daugiau energijos.

Sustokite viduryje

Kai sustojate vidury darbo, jūs jau tiksliai žinote ką nuveikėte, kas liko nuveikti ir jums bus malonu pradėti vėl.

Atlikite ir namų ruošos darbus

Kai jums reikės pertraukėlės nuo pastovaus darbo, galite laiką skirti namų ruošai ar kitiems mažiems darbeliams. Taip vistiek jausitės (ir būsite) produktyvus.

Pasakykite „ne“

Sakykite „ne“ beveik taip pat dažnai, kaip sakote „taip“. Turite išsaugoti savo brangų laiką, nes laikas yra vienintelis turtas, kurio niekas negali sau leisti švaistyti.

Dirbkite mažais žingsneliais

Tarkime, kad nusprendėte kiekvieną dieną išversti po 10 straipsnių. Puiki idėja, tačiau tai yra tikrai nelengva. Kodėl nepradėjus nuo poros straipsnių per dieną? Taip bus lengviau ir su laiku galėsite didinti skaičių.

Darykite pertraukas

Dažnos, trumpos pertraukos yra puikus būdas pasikrauti jėgų, atsipūsti. Pavyzdžiui, galite dirbti 25 minutes, tada darykite 5 minučių pertrauką. Svarbiausia yra neperdegti, o mažos pertraukėlės jus nuo to išgelbės.

Naudokite 2 minučių taisyklę

Jeigu yra užduotis, kuriai reikia mažiau nei dviejų minučių, neatidėliokite jos, paprasčiausiai imkite ir padarykite ją iš karto.

Planuokite laisvą laiką

Suplanuokite kada galėsite atsipalaiduoti, nuveikti kažką smagaus, įdomaus. Jums patiks pats planavimas, būsite labiau motyvuotas ir laimingesnis žmogus. Tai padidins jūsų produktyvumą.

Rytais darykite mankštą

Sportas suteikia energijos, jis padaro mus sveikesniais ir net protingesniais. Pasportavus mums būna gera nuotaika, todėl nesuklysite rytą pradėję su mankšta.

Valgykite sveikus priešpiečius

Priešpiečiai yra puikus metas pasikrauti energijos. Šiuo metu turite gauti baltymų, taip pat suvalgykite kelias daržoves ar vaisius, neapkraukite skrandžio. Maistą galite ruošti namie, todėl nereikės niekur eiti iš darbo vietos.

Gerkite daug vandens

Tikriausiai neišgeriate tinkamos vandens normos per dieną. Gerkite daugiau vandens, nesijausite alkanas, turėsite daugiau energijos ir galėsite labiau susikaupti.

Eikite pogulio

Trumpas pogulis gali padidinti kūrybiškumą, atmintį ir gebėjimą išlikti susikaupusiam, taip pat pasikrausite energijos.

Skirkite daugiau laiko brangiausiems žmonėms

Pagalvokite apie tuos žmones, su kuriais neseniai susipažinote. Kurie iš jų padarė jus labiau motyvuotus, laimingesnius? Būtent tiems žmonėms ir skirkite daugiau laiko ir jūsų gyvenimas pagerės. Skamba akivaizdžiai, tačiau daugelis tai pamiršta.

Pergalvokite viską

Prieš eidami miegoti apgalvokite ką nuveikėte per dieną. Atpraskite galvoti vakarais ko Jūs neturite, o galvokite ką Jus turite ir būkite dėkingi tam. Tai padės jaustis geriau ir pasiruošti naujai dienai.

Savo protą naudokite mąstymui, o ne prisiminimui

Neužkimškite savo galvos išgalvotais planais ir kitais dalykais, kuriuos reikia prisiminti. Viską užsirašykite. Taip galėsite susikaupti ties svarbesniais darbais, kuriuos atlikti reikia dabar.

Išjunkite visus perspėjimus

Jūsų telefonas vibruoja, iššoka pokalbio langas, ateina naujas el. laiškas. Visi šie dalykai išblaško jūsų dėmesį, todėl juos turite išjungti. Galite po valandos darbo viską patikrinti, bet greičiausiai nieko nebūsite praleidę.

Būkite įkvėpti mažų laimėjimų

Pasikeisti sunku. Sunku suformuoti įpročius. Jeigu nusprendėte išmokti kažką naujo, nenorėkite iš karto tapti pačiu geriausiu. Visus savo didelius tikslus suskaidykite į mažesnes dalis ir taip lipkite laiptais aukštyn. Net menkiausias laimėjimas gali jus motyvuoti eiti pirmyn, todėl taip jus nesunkiai pasieksite savo norimą tikslą.

Peržiūrėti kitas kategorijas:

Parašykite komentarą

Uždaryti