fbpx
Pole dance – kas tai yra?

Pole dance – kas tai yra?

Nauji metai jau ant nosies. Tas stebuklingas laikas, kai be galo daug, savo atvaizdu veidrodyje nepatenkintų, žmonių sau tyliai žada pradėsiantys lankytis sporto klube. Vieni taip niekada ir neištęsi sau metai iš metų duodamo pažado, o kiti nueina tik į kelias pirmas treniruotes. Nenuėjus į treniruotę trečią kartą, pradeda trūkti racionalių priežasčių, kodėl šį kartą vėl praleido sporto salę. Dar po kelių kartų ima „graužti sąžinė“ dėl savo bevališkumo ir apmaudas dėl pinigų, sumokėtų už 3 mėn. sporto klubo abonementą.

Taip nutinka tada, kai jautiesi, jog sportavimas yra pragaras ir kančia. Siekti tikslo yra daug lengviau, kai procesas yra malonus. Procesas gali būti malonus tada, kai atrandi kas tikrai patinka. Atrasti kas patinka yra vienintelis būdas – pamėginti. Vargu ar olimpinis plaukimo čempionas nemėgsta plaukti, vargu ar nemėgstantį bėgioti berniuką mama privertė bėgioti tiek, kad jis patenka ant pusmaratonio prizininkų pakylos, vargu ar vaikinas, kuris žaidžia už Klaipėdos Neptūno komandą niekada nemėgo krepšinio.

Jei atrodo, kad išmėginote visokį sportą ir nei vieno nepamilote bei pristigote idėjų, ką gi dar būtų galima išmėginti – ar kada teko išmėginti Pole dance?

Pole dance – šokio ir akrobatikos ant vertikalaus stulpo derinys. Yra nemažai šio užsiėmimo atšakų, o pastaruoju metu itin išpopuliarėjusi Pole Art kategorija. Ja užsiiminėja vis daugiau menišką sielą turinčių Pole dance entuziastų. Pole Art nėra tik šokis ar akrobatiniai elementai, tai – atlikėjo saviraiška, istorija, jausmų ir išgyvenimų išraiška.

Iki tos akimirkos, kada gimsta akrobatiniais elementais ir triukais turtingas šokis, atlikėjo kūnas jau būna išmokęs to, ko pats šokėjas net nebūtų galėjęs tikėtis!

Užsiimant Pole dance tvirtėja viršutinė kūno dalis, nugara, dailėja rankos, liemens raumenys, taip pat stiprinamos kojos. Vieno judesio ar triuko metu treniruojama keletas raumenų grupių, nes treniruočių metu reikia pakelti savo kūno svorį ir jį išlaikyti, kojas laikyti įtempus. Siekiant puikaus rezultato, t. y. atlikti triuką ar judesį gražiai ir taisyklingai – nepasijunta monotonijos, nuovargio ar nuobodulio. Mintims apie nuovargį, skausmą ar nuobodulį tą akimirką tiesiog nelieka laiko.

Šią sporto šaką verta pamėginti, nes:

  • Tai nereikalauja tokio fizinio pasiruošimo – kūnas sustiprėja treniruočių metu;
  • Išlavinamas lankstumas ir ištvermė;
  • Tu mėgsti laužyti standartus!
  • Tai viena iš nedaugelio sporto šakų, kur gali atsiskleisti Tavo kūryba!
  • Įgysi labai malonią priklausomybę ir priklausysi Pole dance bendruomenei.
  • Šis užsiėmimas niekada nepabosta, todėl niekada nekankina sąžinės graužatis;
  • Užsiiminėti šia sporto šaka gali bet kuris norintis: tas, kuris mėgsta šokiruoti ir būti dėmesio centre, švelni ir trapi būtybė, kuri dvelkia moteriškumu ir ramybe, tos, kurios nori sustiprinti kūną, kad palengvėtų kasdiena darbe ir visi, kurie tiesiog nori nudžiuginti savo antrą pusę – vietos saviraiškai ras absoliučiai bet kas!

Vienintelis įrankis, reikalingas pradėti – vertikalus stulpas, o Kaune, Butrimonių g. 9 įsikūrusioje studijoje „Vipera“ jų net 8.

Pole Dance Kaune – Vipera

Parašykite komentarą

Uždaryti