fbpx
10 patarimų kaip priaugti liesos raumenų masės

10 patarimų kaip priaugti liesos raumenų masės

Gaukite daug kalorijų

Vienas iš labiausiai pražiūrimų faktorių sporte yra tas, kad svarbu suvartoti pakankamai daug baltymų, tačiau pamirštama suvartoti reikalingą kalorijų kiekį per dieną. Jūs turbūt esate girdėję, kad Jūsų kūnui reik baltymų, kad jis augtų.

Taip, tai tiesa, tačiau baltymai nėra vienintelis iš faktorių raumens auginimui. Jeigu Jūs nesuvartosite pakankamai kalorijų – Jūs neaugsite.

Suvartokite pakankamai angliavandenių

Angliavandeniai yra Jūsų kūno kuras. Angliavandeniai paverčiami glikogenu. Idėja yra tokia, kad kai kūne yra sukaupti glikogenai, kūnas niekad nebandys versti baltymo energija. Angliavandeniai taip pat atlieka rolę išleidžiant iš kūno insuliną.

Suvartokite daug baltymų

Jūs negalite turėti didelių raumenų jeigu nesuvartojate pakankamai baltymų. Įsivaizduokite, kad Jūsų raumenų statymas yra lyg iš Lego kaladėlių statoma pilis.

Jeigu Jūs neturite vienos dalelės, Jūs negalite pastatyti pilies. Apsiskaičiuokite kiek proteino reikia Jums per dieną, o formulė yra paprasta (Jūsų kūno svoris kilogramais * 2,2 gramai proteino) =  reikalingas kiekis proteino.

Valgykite daug kartų į dieną

Kadangi Jums reikia suvartoti labai daug kalorijų į dieną, turėtumėte valgyti 6 kartus į dieną.  Gali atrodyti daug, tačiau taip nėra.

Išskaidykite savo kalorijų, baltymų ir kitų vertingų medžiagų pasisavinimą per visą dieną. 6 kartus į dieną valgyt reikalauja daug disciplinos.

Vartokite kokybiškus riebalus

Didžiulė klaida yra daroma tų, kurie vengia naudingų riebalų. Daugelis pradėję sportuoti vengia riebalų, nes galvoja, kad jie nėra sveiki, tačiau kokybiški, kitaip tariant „gerieji“ riebalai padeda augti. Reikėtų žinoti, kad „gerieji“ riebalai yra tiesiogiai susiję su testosterono lygiu.

Puikiausias pavyzdys – kultūristai sumažina angliavandenių ir riebalų kiekį prieš varžybų sezoną, o visu kitu laiku jie vartoja juos, nes be jų augimas neįmanomas.

Valgykite gerą maistą prieš sportą

Geriausias valgis prieš treniruotę yra lėtai degantys angliavandeniai, pavyzdžiui, ryžiai arba makaronai. Viso to priežastis yra, kad lėtai degantys angliavandeniai ilgiau virsta į gliukozę ir tai palaiko stabilų cukraus kiekį kraujyje. Tai leidžia jums treniruotis ilgiau ir sunkiau.

Valgykite gerą maistą po treniruotės

Po treniruotės turėtumėte suvartoti greit degančius angliavandenius bei baltymus. Idealiausia būtų baltymų kokteilis su kažkokia cukraus formą (pvz., medus). Sportuodami Jūs naikinate save tam, kad būtumėte didesnis ir stipresnis, o baltymų kokteilis padės tai pasiekti.

Gerkite daug vandens

Daugelis per treniruotes suvartoja per mažai vandens. Jūs turite visą laiką išlaikyti savo kūną hidratuotą. Jeigu gersite mažai vandens, jūsų raumenys sumažės.

Naudokite maisto papildus

Jeigu Jūs galite sau leisti pirkti maisto papildus – pirkite. Iš jų galite gauti tai, ko negaunate iš maisto.

Ilsėkitės

Ilsėkitės, jeigu Jūs nesiilsėsite, kaip tada Jūsų raumenys augs? Mūsų kūnai yra stimuliuojami sunkiu treniruočių, po jų mūsų kūnai būna „sulūžę“ ir, kad jie pasitaisytų reikia ilsėtis. Poilsis padeda atsigauti ir raumenims augti.

Peržiūrėti kitas kategorijas:

Parašykite komentarą

Uždaryti